Strážovské vrchy - Východomoravská pobočka ČSE

Přejít na obsah
Výzkum vybraných lokalit ve Strážovských vrších
Ve spolupráci se Správou CHKO Strážovské vrchy je plánován entomologický výzkum vybraných lokalit tohoto pohoří. Lokality představují následující biotopy – prameniště, tekoucí vody, louky, původní lesy. Navštívíme také Starou Mojtínskou jeskyni (čelovku sebou), podrobnosti naleznete zde: http://www.dubnica.sss.sk/stara-mojtinska.html
Akce se koná v termínu 19. – 21. května 2017, v případě výrazně nepříznivého vývoje počasí bude přesunuta o týden později, tedy 26. – 28. května). Příjezd účastníků na místo je organizován následovně:
1. Sraz vozidel na parkovišti u prodejny Lidl (Díly VI, Vizovická ulice), odtud hromadný odjezd v 17:00 na Slovensko.
2. Individuálně se dopravit do obce Beluša (kousek za Púchovem směrem na Ilavu) a tam vyčkat na příjezd kolony na parkovišti u kostela sv. Alžběty (naproti je pošta). Setkání zde je plánováno na 18:30. Odsud pak už pojedeme všichni společně na místo ubytování.  
Ubytování a strava.
Ubytovací kapacita objektu, který se nachází poblíž obce Mojtín (cca 10 km od Beluše) je cca 30 osob, je zapotřebí si vzít vlastní spacák. Kolem chalupy je i prostor na postavení vlastního stanu, jestli někdo preferuje tuto variantu. Osobám s lehkým spánkem je doporučeno vzít si sebou špunty do uší. K dispozici bude vybavená kuchyňka s elektřinou. Předpokládá se ubytovací poplatek 10 euro na osobu za víkend. V ceně je i bečka piva, doporučuje se vzít si vlastní nádobu na popíjení tohoto nápoje. Strava bude částečně zajištěna (guláš, špekáčky, chleba), jinak bude každý živ ze svých zásob. Na guláš atp. se bude vybírat cca 5 euro na osobu.  
Přihlášky.
Z organizačních důvodů je zapotřebí, aby se zájemci nahlásili Romanu Macíkovi na jeho mail nejpozději do 30. dubna 2017. Je možno vzít sebou rodinné příslušníky, pak však uveďte i jejich počet. V přihlášce napište, zda máte zájem o navaření toho guláše. Mail je:  maconstudio@seznam.cz  
Výsledky výzkumu.
Jedná se o oficiální akci, na kterou bude zajištěno povolení ke sběru. Od zúčastněných se očekává, že výsledky svého bádání (přehled zjištěných druhů z jednotlivých lokalit) dodají do konce listopadu 2017.
Created with WebSite X5
Maco 2019
Návrat na obsah